فارس: در حالي كه از روز گذشته يارانه‌هاي واريزي به حساب سرپرستان خانوار قابل برداشت شده علي‌رغم گفته‌هاي مسئولان بانك مركزي مبني بر آمادگي شبكه‌ بانكي براي اين امر ديروز دستگاه‌هاي pos و ATM با اختلال همراه بوده است.

با اعلام سازمان هدفمندي يارانه‌ها از ديروز محدوديت حساب‌هاي مشمول يارانه رفع شده و سرپرستان خانوار قادر به برداشت از حساب‌هاي خود شدند. همزمان با آغاز برداشت يارانه‌ها نقش بانك‌ها در اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها پر رنگ‌تر مي‌شود.

نخستين مرحله برداشت يارانه‌ها در روزهاي پاياني آذرماه با ازدحام جمعيت مقابل دستگاه‌هاي خود‌پرداز بانك‌ها همراه بود. البته مقامات بانك مركزي دليل افزايش تراكنش در آن مقطع را همزمان شدن واريز يارانه‌ها با واريز حقوق كارمندان و كارگران عنوان كرد و اين افزايش تقاضا را طبيعي دانسته بودند.

از روز گذشته كه دومين مرحله از هدفمندي يارانه‌ها آغاز شد و مردم امكان برداشت از حساب‌هاي خود را پيدا كردند از يك طرف به طور طبيعي تقاضا براي دريافت وجه نقد از بانكها بالا رفت و از سويي ديگر تعداد تراكنش‌هاي شبكه بانكي افزايش يافت اما در حالي كه اين جمعيت مقابل بانكها در انتظار دريافت وجه نقد ايستاده بودند مسئولان بانك مركزي از آرامش در شبكه بانكي خبر داده و تاكيد كردند كه هيچ مشكلي در شبكه شتاب وجود ندارد و بانكها آمادگي لازم را در اين زمينه دارند ولي با وجود اعلام آمادگي بانك مركزي براي آغاز دومين مرحله واريز يارانه‌هاي نقدي مشاهدات خبرنگار فارس و تماس‌هاي مردم با اين خبرگزاري بيانگر اختلال در برخي دستگاه‌هاي خودپرداز (atm ) و همچنين پايانه‌هاي فروشگاهي (pos ) طي روزهاي گذشته بود.

ديروز تقريبا پايانه‌هاي فروشگاهي اكثر بانك‌ها دچار اختلاف شده و قادر به ارايه خدمات به مردم نبودند. همين امر موجب شده بود تا برخي از مردم و فروشندگان قطع بودن شبكه اين دستگاه‌ها را به مسايل حاشيه اي ربط دهند، اما همانطور كه مسئولان بانك مركزي در مرحله اول هدفمندي يارانه‌ها اين مسايل را طبيعي اعلام كرده بودند بايد گفت كه افزايش تقاضا از دستگاه‌هاي خودپرداز و شعب بانك‌ها در روزهاي پاياني هر ماه و تقارن آن با واريز يارانه‌هاي نقدي امري طبيعي در شبكه بانكي است البته از طرف ديگر نكته‌اي كه شايد بي‌ربط با اختلالات مذكور در تاريخ مورد گزارش هم نباشد واريز عيدي و پاداش كاركنان برخي از دستگاه‌هاي دولتي و خصوصي است.

اين مورد هم مي‌تواند در كنار واريز حقوق و يارانه‌هاي نقدي موجب افزايش تراكنش در شبكه بانكي و كندي سرعت در شتاب شده باشد. به هر حال بايد توجه داشت كه شبكه بانكي بايد در بخش it قابليت‌هاي بيشتري كسب كند تا از بروز مشكلات مشابه جلوگيري شود.
تاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.