دبيركل بانك مركزي زمان آغاز پشت‌نويسي ايران‌چك‌هاي 100 هزار توماني را "آينده نزديك" عنوان كرد و برنامه خروج ايران‌چك‌هاي 50 هزار توماني از چرخه مبادلات اقتصادي كشور را فعلا منتفي دانست.

سيدمحمود احمدي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره موضوع پشت‌نويسي و خروج ايران‌چک‌هاي 50 هزار توماني از بازار اظهار كرد: بانک مرکزي فعلا براي خروج 50 هزار توماني و پشت‌نويسي آن‌ها برنامه‌اي ندارد.

وي گفت: در مرحله تحويل به مشتري براي احراز هويت و در مرحله آخر يعني تحويل به بانك از مشتري امضا اخذ مي‌شود و پس از آن ايران‌چک 100 هزار توماني از چرخه خارج مي‌شود و ديگر تجديد چاپ نخواهد شد.

دبيرکل بانک مرکزي ورود اسکناس‌هاي 10 هزار توماني را منطبق بر خروج ايران‌چک‌هاي فرسوده 50 و 100 هزار توماني عنوان کرد و ادامه داد: به هر مقدار که از محل ايران‌چک‌ها فرسوده گيري داشته باشيم، اسکناس 10 هزار توماني وارد بازار خواهد شد.

وي درباره زمان ورود ايران‌چک‌هاي 200 هزار توماني به بازار گفت: بانك مركزي برنامه‌اي براي انتشار اين ايران‌چك‌ها برنامه‌اي ندارد.

احمدي همچنين با اشاره به اينكه با قرارداد بين بانك مركزي و مجتمع مس شهيد باهنر، كشور از واردات مطلس (پولك) بي‌نياز شده است، گفت: از اين پس ضرب سكه‌هاي يادبود، به مناسبت‌هاي مختلف و با تنوع بيشتر در دستور كار بانك مركزي قرار مي‌گيرد.

پيش از اين بانك مركزي براي زمان آغاز خروج ايران‌چك‌هاي 100 هزار توماني، 15 آبان‌ماه را اعلام کرده بود، اما اين زمان به تاخير ‌افتاد. حالا يك منبع آگاه در بانك مركزي زمان آغاز پشت‌نويسي چك‌ها را تا حدود 20 روز ديگر عنوان مي‌كند.


تاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.