مهر: همزمان با بروز پدیده آلودگی هوا در تهران و برخی از شهرهای بزرگ کشور، شهرستان اهواز نیز این روزها با هوایی آلوده مواجه است ولی تاکنون هیچ دستگاهی در این خصوص اظهار نظر نکرده است.

این روزها و به خصوص صبح زود، هوای اهواز را مه غلیظی می پوشاند که اغلب مردم این تصور را دارند که این مه صبحگاهی ناشی از روزهای زمستان است ولی با کمی کنجکاوی می توان به این حقیقیت پی برد که این مه ناشی از آلودگی هوا در اهواز است.

در حالی که در روزهای گذشته پایداری هوا تهران را احاطه کرده و باعث افزایش آلودگی هوا و شناور شدن آلاینده‌‌ها بر روی هوای تهران شده است این وضعیت در برخی دیگر از شهرهای نیز به گونه ای محسوس خود را نشان داده و در همین راستا شهرستان اصفهان نیز هفته قبل یک رو تعطیل شد.
با نگاهی به وضعیت آلاینده ها در شهرها به عنوان مرکز سومین قطب صنعتی کشور و فعالیت شرکت های بزرگ صنعتی نظیر شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تولید 83 درصد نفت ایران، شرکت فولاد خوزستان، شرکت فولاد اکسین، چندین شرکت لوله سازی، چندین نیروگاه تولید برق، یک شرکت تولید کربن و وجود تاسیسات بزرگ نفتی به همراه چاه های نفت فراوان در آن می توان به این نتیجه رسید که شهرستان اهواز همواره مستعد آلوده بودن بوده است.   597361_orig.jpg
با توجه به اینکه این روزها هم هوای اهواز به شدت آرام است می توان نسبت به بروز آلودگی در این شهر اطمینان حاصل کرد ضمن اینکه مشاهده مردمی بهترین قضاوت در خصوص میزان آلودگی هوای اهواز در چندین روز اخیر است چرا که این آلودگی به وضوح قابل رویت است.   البته شواهد عینی آلودگی هوا در اهواز جزو لاینفک زندگی مردم شده است چرا که شماری از مردم همواره ماسک دارند و گروهی نیز همواره تحت درمان هستند اما این روزها همین گروهها اظهار می کنند که آلودگی دو چندان شده است.
این در حالی است که محمود چفقانی مدیرگروه بهداشت محیط مرکز بهداشت خوزستان در خصوص این موضوع می گوید: میزان آلودگی هوا را نمی توان با چشم اندازه گیری کرد و بهترین راه تشخیص این پدیده، انتشار گزارش های سازمان های مسئول در این زمینه است.
وی افزود: سازمان محیط زیست استان خوزستان مسئول ارائه گزارش کارشناسی شده در خصوص میزان آلاینده های شهری در اهواز که این سازمان تاکنون مورد قابل ذکری در خصوص آلاینده های شهری ارائه نکرده است.
چفقانی تصریح کرد: از سازمان محیط زیست استان خوزستان درخواست کرده ایم در سریع ترین وقت ممکن نسبت به ارائه آخرین آنالیز هوای اهواز اقدام کند تا بتوانیم در این خصوص اطلاع رسانی دقیق و شفاف داشته باشیم.   آتش زدن مزارع نیشکر از دلایل آلودگی اهواز است
همچنین موضوعی که چندی قبل در شورای سلامت استان مطرح و باعث نگرانی فراوانی شد، آتش زدن مزارع نیشکر در جاده اهواز - آبادان است که به طرز خطرناکی باعث آلودگی هوای این دو شهر و همچنین شهرستان شادگان می شود و در این خصوص در این جلسه مطرح شد که علت آلودگی شهرستان اهواز شاید همین آتش سوزی ها باشد.
عجب تر اینکه این آتش سوزی ها که هر ساله در چنین ایامی اتفاق می افتد و هر ساله هم با واکنش مسئولین ارشد استان مواجه و تهدیداتی در خصوص جلوگیری از آن صورت می گیرد هر ساله تکرار شده و ظاهرا این کار قابل کنترل و متوقف شدن نیست.   597123_orig.jpg
برخی منابع آگاه هم اعلام کرده اند به رغم تذکرات شدید الحن استاندار در شورای سلامت استان که در هفته جاری برگزار شد، سوزاندان مزارع نیشکر در جاده اهواز - آبادان همچنان ادامه دارد و برای جلوگیری از بروز مشکل برای شهروندان لازم است هر چه سریع تر جلوی این کار گرفته شود.   سازمان متولی اعلام آلودگی هوا در اهواز بدون رئیس است!
در عین حال سازمان محیط زیست استان خوزستان که متولی اصلی اعلام آلودگی هوای شهرستان های اهواز است این روزها بدون رئیس روزگار می گذراند در حالی اکنون موضوعی پیش آمده که نیاز به دخالت قاطع و سریع آن برای جلوگیری از بروز خطراتی برای شهروندان پیدا شده است.
شهروندان خوزستان با وجود موضوع گرد و غبار خوزستان سال های اخیر و بی توجهی هایی که در خصوص خطرات آن از سوی مسئولین انجام می شد این انتظار را دارند که در صورت وجود آلودگی در هوای این روزهای هوا، مسئولین متولی امر حداقل نسبت به اطلاع رسانی در این خصوص اقدام کنند تا مردم برای جلوگیری از خطرات آن اقدام کنند.تاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.