واحد مرکزی خبر: معاون فنی سامانه هوشمند سوخت از اجرای طرح «عرضه گازوییل به خودروها بر اساس مسافت طی شده» روی 300 هزار خودرو عمومی دیزلی در کشور خبر داد.

شهرام رضایی گفت: هم اکنون در مرحله تعیین نیازمندی‌های اجرای این طرح در سطح ملی هستیم.

وی افزود: چنانچه این مرحله با موفقیت اجرا شود، بر اساس قانون، شرکت ملی پخش موظف است این طرح را روی سیصد هزار دستگاه خودرو عمومی گازوییل سوز در کشور اجرا کند.

معاون فنی سامانه هوشمند سوخت کنترل و جلوگیری از عرضه خارج از شبکه سوخت گازوییل را یکی از مهم ترین مزایای اجرای این طرح اعلام و تصریح کرد: با اجرای این طرح در منطقه زاهدان، مصرف گازوییل در خودروهای دیزلی حدود 30 درصد کاهش یافت ، در حالی که هیچ گونه محدودیتی در عرضه سوخت به این خودروها اعمال نشد.

رضایی جلوگیری از سوء استفاده از کارت های سوخت را از مزایای اجرای طرح عرضه گازوییل به خودروها بر اساس مسافت طی شده در کشور ذکرکرد و افزود: با اجرای این طرح، از مهاجرت کارت سوخت خودروهای دیزلی جلوگیری می شود و هر خودرو تنها می تواند با استفاده از کارت سوخت خودروی خود سوخت گیری کند.

معاون فنی سامانه هوشمند سوخت تصریح کرد: این طرح ، ملی است و در صورت اجرا نتایج بسیار خوبی برای کشور به همراه خواهد داشت ، زیرا بدون اعمال هیچ محدودیتی و با کنترل بیشتر سوخت مورد نیاز خودروهای دیزلی به آنها تحویل داده می شود.

به گفته رضایی، با اجرای طرح عرضه گازوییل به خودروها بر اساس مسافت طی شده، افزون بر کنترل مصرف سوخت، امکانات و اطلاعات دقیق تری در مورد عملکرد خودرو به راننده داده می شود.

معاون فنی سامانه هوشمند سوخت تصریح کرد: با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در کشور هر چند قیمت حامل های انرژی تغییر می کند اما با توجه به تفاوت قیمت سوخت گازوییل در داخل از کشور با کشورهای همسایه، همچنان انگیزه کافی برای قاچاق این فرآورده مهم به خارج از کشور وجود دارد.

رضایی با بیان اینکه با اجرای طرح عرضه گازوییل به خودروها بر اساس مسافت طی شده، تجهیزاتی روی کامیون ها نصب می شود، افزود:‌ در این طرح با استفاده از سیستم موقعیت یاب "جی.پی.اس" و امکانات دیگر، بر اساس نوع اطلاعات خودرو از جمله نوع موتور، میزان پیمایش، شیب و وزن بار کامیون، میزان سوخت مصرفی خودرو براورد می شود و با استفاده از سیستم "بی سیم " هنگام ورود خودرو به جایگاه، همه این اطلاعات به جایگاه داده می شود.


تاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.