اخبار,اخبار سیاسی,تذکرات نمایندگان به مطهری


اخبار سیاسی - کوچک‌زاده: دادستان باید مطهری را یک شب بازداشت می‌کرد

اگر کسی به رئیس جلسه امروز بگوید که این حرف‌های شما ناشی از قرابت فامیلی با این نماینده بود، ایشان حداقل به استناد ماده ۷۹ آئین نامه تذکر نمی‌داد؟

نماینده مردم تهران گفت: دادستان تهران باید به جای اعلام جرم، یک شب مطهری را بازداشت می‌کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در تذکر شفاهی در صحن علنی امروز مجلس، گفت: براساس آئین نامه داخلی مجلس، تذکرات نمایندگان که مربوط به‌‌ همان جلسه است، باید در‌‌ همان زمان بیان شود و من نیز از صبح تذکری را در این رابطه داشتم که اکنون می‌توانم درباره آن صحبت کنم. 
 
وی افزود: لطفا دستور بفرمایید آئین نامه را اصلاح کنند چرا که نمایندگان حق دارند بلافاصله نظرات خود را بیان کنند.، این "بلافاصله" را تغییر دهید و به این شکل بنویسید که هر وقت "رئیس جلسه" تاکید کرد تذکر نمایندگان استماع شود. 
 
کوچک‌زاده گفت: تذکر من ماده ۱۱۰ آئین نامه داخلی مجلس است، در ماده ۱۱۰ می‌گوید: در هر جلسه قبل از ورود در دستور رئیس می‌تواند در مورد گزارش حوادث مهم و مسائل فوری روز مطالبی را که آگاهی مجلس از آن ضروری باشد، به اطلاع نمایندگان برساند. حداکثر مدت برای این مطلب ۱۵ دقیقه خواهد بود. 
 
وی ادامه داد: از لطف خوب آقای دکتر لاریجانی تشکر می‌کنیم، خصوصا بزرگداشت واقعه ۱۹ دی را. اما من می‌خواهم به همکاران عزیز بگویم و از رئیس مجلس بپرسم که آیا آزادی بیان خود مردم مهم است یا نمایندگان مردم؟ 
 
نماینده مردم تهران تصریح کرد: در دو سه روز گذشته یک نشریه را به دلیل مخالفت با اظهارنظر منتقدانه درباره قوه قضائیه و دولت توقیف کرده‌اند، دو نشریه وطن امروز و ۹ دی را نیز به دادگاه فرستادند و سایت‌های متعددی را به دلیل همین موضوع تعطیل کرده‌اند. آیا این موضوع مهم است یا ایرادگیری به اینکه چرا یک نماینده را دادستان احضار کرده است؟ 
 
کوچک‌زاده ادامه داد: البته دادستان کار بهتری را می‌توانست انجام دهد، به جای بیانیه دادن، شعار دادن یک نفر را که به قضات عنوان وابسته و امر بر نسبت داده، بازداشت می‌کرد، اگر کسی به خود این نماینده همین عنوان را بدهد خودش تذکر اصل ۷۹ نخواهد داد؟ 
 
اگر کسی به رئیس جلسه امروز بگوید که این حرف‌های شما ناشی از قرابت فامیلی با این نماینده بود، ایشان حداقل به استناد ماده ۷۹ آئین نامه تذکر نمی‌داد؟ 
 
این نماینده مجلس تاکید کرد: پس آقای رئیس اینطور نیست که نماینده بتواند هر حرفی را بزند. 
 
کوچک‌زاده ادامه داد: نظر قرآن درباره یک موضوع با بیان یک آیه فرق دارد. کسانی که می‌آیند اینجا برای ما نهج البلاغه می‌خوانند که بگویند چرا اجازه می‌دهید یک نماینده در اینجا تهمت به قضات بزند بدانند که نهج البلاغه‌دان زیاد است، ولی اینهایی که این افراد می‌گویند فقط یک خطبه است.

نماینده مردم تهران گفت: دادستان تهران باید به جای اعلام جرم، یک شب مطهری را بازداشت می‌کرد.

 محمدرضا باهنر رئیس جلسه بخش دوم مجلس در پاسخ به تذکر کوچک‌زاده گفت: اظهارات رئیس به عهده خود اوست و او خود تشخیص می‌دهد که در هر روز چه مطالبی را بیان کند.

وی افزود: هر روز رئیس که نباید از دوستان و مثلا کوچک‌زاده بپرسد که شما مسئله‌ای را که من می‌خواهم عنوان کنم.

اخبار سیاسی - باشگاه خبرنگارانتاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.