اخبار,ریافت یارانه بریا مردگاناخبار اجتماعی - مراجعه «مردگان» برای دریافت یارانه

ماجرای گواهی فوت افراد زنده از جایی شروع می‌شود که تعدادی از شهروندان به علت واریز نشدن یارانه خود به اداره مربوطه مراجعه می‌کنند و در عین ناباوری متوجه می‌شوند که فوت کرده‌اند اما خودشان خبر نداشتند و اسم آنها در لیست فوت شده‌های ثبت احوال درج شده و در نتیجه یارانه‌ای به آنها تعلق نمی گیرد.

به گزارش ایسنا، حذف یارانه به علت فوت موضوعی است که اوایل مهرماه نیز روی خط خبری برخی رسانه‌ها قرار گرفت اما با توضیحی که سازمان ثبت احوال در این باره داد، این ماجرا به فراموشی سپرده شد تا اینکه بار دیگر در پی تماس‌های مکرر این "زنده‌های فوت شده" ، برای پیگیری‌ موضوع به سراغ مسئولان ثبت‌احوال رفتیم.

محسن اسماعیلی – مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال در این باره به ایسنا گفت: با توجه به اینکه این موضوع به صورت موردی است، افرادی که چنین مشکلی برای آنها به وجود آمده، باید به ادارات ثبت‌احوال مراجعه کنند تا مشخص شود که "فوت ثبت شده" واقعی است و یا از طریق دادگاه به ثبت رسیده است.

وی افزود: با توجه به اینکه موارد ثبت فوت متفاوت است، باید به طور دقیق مشخص شود که فوت از چه طریق و به چه صورتی ثبت شده است.

مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت‌احوال با بیان اینکه نمی‌توانم در این باره اظهارنظر کلی داشته باشم، گفت: این موضوع موردی است و باید از طریق ادارات پیگیری و بررسی شود.

اسماعیلی درباره اینکه آیا امکان صدور گواهی فوت سوری برای حذف یارانه‌ها وجود دارد یا خیر؟ پاسخ داد: بر اساس قانون، ثبت فوت با حضور دو شاهد امکان‌پذیر است و ممکن است چنین تخلفاتی نیز صورت گیرد. لذا تاکید می‌کنم که باید بررسی کامل داشته باشیم و چنانچه تخلف و سوء استفاده‌ای صورت گرفته، باید از این اقدام جلوگیری شود.

وی درباره اینکه آیا سازمان ثبت احوال از تعداد "افراد زنده‌ای که حذف یارانه موجب شده تا از فوت خودشان باخبر شوند"، آماری دارد یا خیر؟ گفت: اطلاعی ندارم و چون مباحث حقوقی است، مربوط به اداره ما نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، این پاسخ سازمان ثبت احوال، پاسخ قانع‌کننده‌ای به نظر نمی‌رسد چرا که متولی اصلی ثبت وقایع حیاتی ثبت احوال است و نمی تواند از چنین موضوعی ابراز بی‌اطلاعی می‌کند. به نظر می‌رسد باید ارگان‌های مرتبط دیگر از جمله سازمان هدفمندی یارانه‌ها پاسخگوی این موضوع باشد و اینکه در حال حاضر چه تعدادی با این مشکل مواجه شده‌اند و یارانه‌هایی که به حساب اصلی صاحبان زنده نرفته، به کدام حساب واریز شده است؟ و در نهایت این سئوال که چطور ممکن است به همین راحتی برای افراد گواهی فوت سوری صادر شود؟

با توجه به اینکه این موضوع اهمیت چندانی برای سازمان ثبت احوال ندارد و عادی تلقی می‌شود، ایسنا آماده دریافت پاسخ سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیز می‌باشد چرا که عنوان می‌شود بیش از 5000 نفر ثبت اموات قطع یارانه‌ای وجود دارد. 

اخبار اجتماعی - ایسنا

 تاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.