نماينده مردم شهرستان هاي جيرفت و عنبرآباد در مجلس شوراي اسلامي خواستار تفکيک استان کرمان به دو استان مستقل شد.
   
"علي اسلامي پناه" روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در حال حاضر استان کرمان با 700کيلو متر طول و حدود 600 کيلومتر عرض و 20 شهرستان يکي از استان هاي بزرگ کشور به شمار مي رود.
وي افزود: وجود ظرفيتها و توانمندي هاي بالقوه در جنوب استان کرمان بيانگر قابليت موجود اين مناطق براي معرفي آنها به عنوان يک استان مستقل است.

اسلامي پناه با اشاره به محروميت هاي گسترده استان کرمان به ويژه در شهرستان هاي جنوبي اظهار داشت: تفکيک اين استان به دو بخش جنوبي و شمالي در رفع اين محروميت ها بسيار موثر خواهد بود.

وي اظهار داشت: اگر چه در راستاي محروميت زدايي در استان کرمان تاکنون گام هاي موثري برداشته شده است اما با توجه به وسعت بالاي اين استان هر اندازه تلاش شود باز هم محروميتها به طور کلي رفع نمي شود.

نماينده شهرستانهاي جيرفت و عنبرآباد در مجلس شوراي اسلامي تبديل استان کرمان به دو استان مستقل را يکي از راههاي محروميت زدايي اين استان برشمرد.

وي با اشاره به اظهار نظر برخي از افراد در زمينه تفکيک استان کرمان به سه استان افزود: اين موضوع که استان را به قطعات کوچک تري تبديل کنيم عقلاني نيست زيرا در حال حاضر شش شهرستان جنوبي از ابعاد فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي با يکديگر همخواني دارند و از نظر جمعيت هم مشکل خاصي وجود ندارد.

اسلامي پناه بيان کرد: در حال حاضر همه شخصيتهاي صاحب نظر در قواي مقننه، مجريه و قضاييه و نمايندگان مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي نظر مساعدي براي استقلال جنوب استان کرمان دارند.

وي با ابراز اميدواري نسبت به استقلال جنوب استان کرمان در قالب يک استان افزود: در صورتي که جنوب استان کرمان مستقل شود دو رديف بودجه جداگانه به آن تعلق مي گيرد و اين امر نيز تاثير بسزايي در رفع محروميت هاي موجود خواهد داشت.

تاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.