644643-468229.jpgفارس: سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: از شما مي خواهم كه درباره دستيارانم پيش‌داوري نكنيد.   افشين قطبي در ادامه صحبت هايش درباره سفر تيم ملي ايران به چين عنوان كرد:‌ رفتن به چين و برگزاري يك اردوي يك هفته‌اي ما را از مشكلات دور مي‌كند و بازيكنان در فضايي آرام خودشان را براي بازي‌هاي حساس آماده مي‌كنند. به نظرم اين راهكار مي‌تواند براي موفقيت تيم ملي مؤثر باشد. براي تيم ملي برنامه‌هاي دقيقي انجام داده‌ايم و صددرصد در ديدار مقابل كره شمالي بازيكنان تيم ملي با منطق و جنگندگي خاصي به ميدان خواهد رفت.
قطبي بار ديگر به تعامل به رسانه‌ها تاكيد كرد و گفت: رسانه‌ها در فوتبال ايران خيلي مهم هستند اما شما خبرنگاران بايد حوصله داشته باشيد. در جلسات تمريني آينده سعي مي‌كنيم با فراهم كردن يك مكان مناسب براي خبرنگاران و دعوت از دو بازيكن به شما كمك كنيم. من هميشه به خبرنگاران احترام گذاشته ام اما به نظرم گاهي اوقات مي‌توانيم آرامتر باشيم درحالي كه امروز خبرنگاران قبل از شروع تمرين خيلي عصباني بودند. منظورم از بيان اين جمله كه خبرنگاران زمان علي دايي در كنار بازيكنان بودند و تيم ملي از 5 بازي 6 امتياز گرفت اين نبود كه اصحاب رسانه عامل ناكامي تيم ملي بودند بلكه منظورم اين بود كه ما نبايد به گذشته نگاه كنيم و اگر نتايج مطلوب مي‌خواهيم بايد تغيير روش دهيم.
قطبي در مورد مشكلات تيم ملي براي گلزني و در خط دفاع اظهار داشت: براي بهترين شدن نهايت تلاش خود را انجام مي دهيم. همانطوري كه امروز شاهد بوديد براي تقويت گلزني بطور اختصاصي با مهاجمان كار كرديم و براي پوشش ضعف‌ها نفرات بيشتري را به تيم ملي دعوت كرديم تا با دادن اعتماد به نفس به آنها و تقويت روحي موانع را برطرف كنيم. قبول دارم كه مهاجمان ما بايد خطرناك‌تر از اين باشند و مدافع مياني ما نيز بايد محكم‌تر عمل كند. شك نكنيد كه روي اين موارد كار خواهيم كرد تا به قدرت كامل به مصاف كره شمالي برويم.
سرمربي تيم ملي درباره مصدوميت علي كريمي گفت: مصدوميت علي كريمي و هر بازيكني كه در فهرست تيم ملي حضور دارد ما را ناراحت مي‌‌كند. در اين زمينه با كادر پزشكي پرسپوليس و تيم ملي صحبت خواهيم كرد.
وي درباره شناسايي تركيب 11 نفره تيم ملي عنوان كرد: ما 44 بازيكن به تيم ملي دعوت كرده‌ايم و معتقديم كه آنها مي‌توانند در هر مقطع به ما كمك كنند. بايد از علي دايي تشكر كرد كه علاوه بر گلزني‌هايش براي ايران نفرات جديدي به تيم ملي معرفي كرد. براي حفظ يك چارچوب نبايد تيم قبلي را نابود كرد بلكه با تلفيق ايده‌ها بايد تيم جديد ساخت. هنوز در مورد نفرات نهايي تيم ملي تصميم نگرفتم. سعي مي‌كنيم در هر اردو حداقل 24 بازيكن را در اختيار داشته باشيم.
قطبي درباره انتقاد برخي از كارشناسان مبني بر دعوت متعدد از بازيكنان براي اردوي تيم ملي يادآور شد: ما در كره جنوبي همين كار را كرديم و تا روزهاي پاياني كم كم از تعداد بازيكنان كاستيم. معتقدم با دعوت بازيكنان به اردوها آمادگي نفرات باتجربه و جوان حفظ مي‌شود. تيم ملي مال مردم ايران است و به 70 ميليون ايراني تعلق دارد. بنابراين در اعلام فهرست 44 نفره همه زوايا را در نظر گرفتيم. ما دو دروازه‌بان به تيم اضافه كرديم تا 4 بازيكن در اين پست در تمرينات شركت داشته باشند. مي‌خواهيم براي سفر به چين 3 يا 4 دروازه‌بان همراه خود داشته باشيم تا در صورت مصدوميت جايگزين مناسب در اين پست وجود داشته باشد.
قطبي درباره حضور يك فرد ناشناس در اولين تمرين تيم ملي با اين ادعا كه مي‌خواسته با فنون هيپنوتيزم انرژي مثبت به تيم ملي بدهد گفت: من اطلاعي در اين زمينه ندارم اما در دو هفته گذشته با احساساتي كه ميان مردم ايران ديدم به نظرم موج مثبتي به تيم ملي ايران برگشته است. حتي پيامك‌هايي كه در تلويزيون پخش مي‌شود بسيار مثبت هستند. فضا در تيم ملي خيلي مطلوب است و با اين وضعيت شك نكنيد كه تيم ملي به جام جهاني صعود خواهد كرد.ما با انرژي 70 ميليون ايراني نيازي به جادوگر نداريم.
سرمربي تيم ملي درباره شرايط بيوتر دستيار هلندي اش و شايعه مدير برنامه بودن وي تصريح كرد: اگر شما مي خواهيد پاسخ شفافي بگيريد لطفا به سايت فدراسيون مراجعه كنيد تا با مشاهده سي دي عملكرد آنها متوجه شويد كه افشين قطبي در انتخاب خود دچار اشتباه نشده است. افرادي كه مدعي هستند بيوتر؛ مديربرنامه است نمي‌دانند كه او در تيم‌هاي نوجوانان و جوانان هلند فعاليت كرده و مسئوليت تيم‌هاي زير 16، 17 و 19 سال و حتي زير 21 ساله هلند را برعهده داشته و توانسته در اين تيم‌ها موفق عمل كند. از اين رو از شما خواهش مي‌كنم تا قبل از اينكه در مورد او شناخت پيدا نكرديد؛ پيش‌داوري نكنيد. بدون ترديد طي روزهاي آينده از نزديك عملكرد او را خواهيد ديد و متوجه مي‌شويد كه بيوتر كه بيش از 40 سال در فوتبال فعاليت كرده؛ فرد كوچكي نيست. من مربياني كه براي همكاري در تيم ملي ايران انتخاب كردم را از همه لحاظ تاييد مي‌كنم چرا كه خودم به طور دقيق آنها را زيرنظر دارم و اجازه نمي‌دهم كسي مرتكب كم‌كاري شود.
قطبي ادامه داد: تجربه اصل مهمي است كه در دنياي فوتبال امروز از سوي مربيان بزرگ لحاظ مي‌شود. از اين رو ما بايد با احترام گذاشتن به افراد باتجربه نظير كساني كه امروز در تيم ملي مشغول فعاليت هستند اين زمينه را مهيا كنيم كه تيم ملي ايران بتواند در 3 بازي آينده سربلند از ميدان خارج شود.
سرمربي تيم ملي با اشاره به ملاقات‌هايي كه قبل از تشكيل اردوي تيم ملي با لژيونرهاي شاغل در اروپا داشته است؛ گفت: چندي پيش به اتفاق بيوتر بازي تيم اينتراخت را از نزديك تماشا كردم. بايد اعتراف كنم مهدوي‌كيا يكي از بازيكنان برتر اين تيم بود. او با تجربه و انگيزه اي كه هم اكنون دارد مي‌تواند يكي از اركان اساسي تيم ملي در بازي با كره شمالي باشد. مهدوي كيا دوست دارد به تيم ملي كمك كند همانطور كه ساير بازيكنان به اين امر اعتقاد دارند. من پس از اين ملاقات به اسپانيا سفر كردم و نزديك به 3 ساعت با جواد نكونام و مسعود شجاعي حرف زدم. اين دو بازيكن با شخصيت ايران جزء بهترين‌هاي فوتبال ايران به شمار مي‌روند همانطور كه در باشگاه‌هاي اسپانيايي جزء بهترين‌ها هستند.
قطبي خاطرنشان كرد: پس از ملاقات با بازيكنان ايراني اوساسونا بصورت تلفني 3 مرتبه با آندرانيك تيموريان هافبك ايراني تيم بانزلي مذاكره كردم و از آمادگي او مطلع شدم. او همانند مهدوي‌كيا، نكونام و شجاعي مرا اميدوار كرد و خيالم از بابت اين 4 بازيكن شاغل در ليگ‌هاي اروپايي راحت شد. بايد اين مسئله را هم بگويم كه فريدون زندي كه امروز در ليگ قبرس بالغ بر 10 گل به ثمر رسانده در تماس تلفني با من آمادگي خود را براي كمك به تيم ملي ابراز داشته و صراحتا اعلام كرده كه با انگيزه دو چندان مي‌تواند در خدمت تيم ملي باشد. ما هرگز نبايد فراموش كنيم كه بازيكنان ايراني ميراث گرانبهاي اين خاك و كشور است و براي اينكه فوتبال ايران بتواند از اين سرمايه‌ گرانبها به خوبي استفاده كند بايد برنامه‌ريزي دقيقي صورت گيرد كه ما به اتفاق همديگر در حال فراهم كردن چنين بستري در تيم ملي هستيم كه هر بازيكني براي ثانيه ثانيه خود برنامه داشته باشد.
وي در خصوص اينكه ساير بازيكنان ايراني شاغل در ليگ‌هاي معتبر جهان شانسي براي حضور در تيم ملي ايران دارند گفت: بدون ترديد اگر ايران بتواند سربلند از 3 بازي پيش رو بيرون آيد افشين قطبي اين قول را مي‌دهد كه تمام بازيكنان ايراني‌الاصل شاغل در فوتبال جهان را به تيم ملي دعوت كند. در شرايط فعلي بايد تلاش كنيم تيم ملي جواز ورود به مسابقات جام جهاني را كسب كند تا پس از آن در يك سال باقيمانده بهترين‌هاي فوتبال ايران به تيم ملي دعوت شوند ايراني‌ها ثابت كرده‌اند مرد روزهاي سخت هستند و در تاريكترين و سردترين شب‌ها به دنبال روشنايي مي‌گردند.

تاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.