دولت اسپانيا اخيرا با عدم اعطاي تابعيت به برخي از اعضاي "جنبش تبليغ جماعت" اقدام به مخالفت و مقابله با مسلمانان مقيم اين کشور کرده است.
 
افراد مذکور از مسلمانان شهرهاي جنوبي سوويا، مورسيا و اوئلبا هستند که وزارت دادگستري اسپانيا براساس گزارش مرکز ملي جاسوسي (سي ان آي) اين کشور از اعطاي تابعييت به آنان جلوگيري نموده است.

وزارت دادگستري اسپانيا به استناد گزارش مرکز ملي جاسوسي اين کشورمبني براينکه اعضاي جنبش قانوني مذکور بنيادگرا و جدايي طلب هستند از دادن مليت به اين افراد خودداري کرده است.

بنا براين گزارش ، اين افراد اغلب از بازرگانان و صاحبان شرکت هايي هستند که سالهاي زيادي است در اسپانيا زندگي مي کنند و فرزندان آنها نيز اسپانيايي هستند.

مخالفت وزارت دادگستري اسپانيا با اعطاي تابعيت به مسلمانان يادشده در حاليست که قانون اساسي اين کشور آزادي عقيده ، دين و مذهب را محترم شمرده است.

بنا برگزارش منابع خبري ،مقامات جنبش تبليغ که از اجراي دقيق قرآن مجيد حمايت مي کنند ،ضمن رد اتهامات وارد شده به خود دراعتراض به اين تصميم به ديوان اداري دادسراي ملي اسپانيا شکايت کرده اند.

گفته مي شود که ماموران سازمان امنيت اسپانيا که پيش از دادن تابعيت به اتباع خارجي با آنها در خانه و يا محل کارشان مصاحبه مي کنند دراين زمينه به تفتيش عقايد آنها پرداخته اند.

روزنامه ال پاييس دراين باره نوشته است که ماموران سازمان امنيت اسپانيا در مصاحبه با اين افراد از آنها در مورد تعداد دفعاتي که در روز نماز مي خوانند؟ به چه مسجدي مي روند؟ و عقيده شان در مورد امام جمعه آن مسجد پرسش هايي را مطرح کرده اند.

ماموران سازمان امنيت اسپانيا همچنين ازاين افراد در مورد اينکه به چه جريان اسلامي تعلق دارند؟ کدام دولت بهتر است ،حزب مردم يا حزب سوسياليست ؟ چپ گراها يا راست گراها کداميک بهتربوده و بيشترکار مي کنند؟ سئوالاتي را مطرح کرده اند.

روزنامه ال پاييس تصريح کرده است که علي رغم اين که در قانون اساسي آزادي عقيده و دين و مذهب تضمين شده دولت اسپانيا با دادن تابعيت به اين مسلمانان که عضو جنبش تبليغ هستند، مخالفت کرده است.

بنابراين گزارش، جنبش تبليغ جماعت ، جنبش تندرويي است که طرفدار صلح و حمايت از زندانيان است و در اسپانيا هزاران عضو دارد و بيش از 200 انجمن را به ثبت رسانده است.

هم اکنون حدود دو ميليون مسلمان که اکثريت آنان را اتباع مغرب تشکيل مي دهند دراسپانيا زندگي مي کنند.

تاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.