چند ساعت پس از آنکه سازمان جهانی بهداشت سطح هشدار آنفلوانزای خوکی را از چهار به پنج افزایش داد، اولین مورد مرگ در آمریکا و اولین مورد ابتلا به این بیماری در سوئیس از سوی سازمانهای بهداشتی این دو کشور گزارش شد.

به گزارش مهر، بیمارستان "بادن" در شمال سوئیس  اولین مورد ابتلا به این بیماری را در این کشور تائید کرد. این بیمار یک دانشجوی 19 ساله است که از مکزیک وارد سوئیس شده است. نتایج اولین آزمایشات وی که چهارشنبه گذشته در مرکز ملی آنفلوانزا در ژنو انجام شد، منفی بود. درحالی که نتایج دومین آزمایش ابتلا به بیماری را تائید کرد.

این خبر به تمام افرادی که در تماس با وی بوده اند اعلام و از آنها خواسته شد که در خانه بمانند. در حال حاضر در سوئیس 23 مورد مشکوک به بیماری هستند.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان جهانی بهداشت این همه گیری را قریب الوقوع اعلام کرد و از تمام کشورهای دنیا خواست که فورا طرحهای آماده سازی خود را فعال کنند.

تاکنون موارد جدیدی در مکزیک، اروپا و آمریکا مشاهده شده اند. این بیماری در مجموع در دنیا به 193 موردی که رسما تائید شده اند سرایت کرده است. با وجود این سازمان جهانی بهداشت این رقم را 114 مورد اعلام کرده است.

قربانیان آنفلوانزای خوکی در مکزیک

در مکزیک، آمار قربانیان از مرز 7 به 8 نفر رسید و تاکنون آزمایش 99 نفر مثبت اعلام شده است اما تعداد مرگهای مشکوک از 159 مورد به 84 مورد کاهش یافته است.

برگزاری بدون تماشاگر مسابقات فوتبال در مکزیک

در حالی که فدراسیون فوتبال مکزیک تصمیم گرفته است تمام 176 مسابقه فوتبال این هفته را بدون تماشاگر برگزار کند، شهردار پایتخت این کشور اعلام کرد که اگر همه گیری باقی بماند، می توان دستور تعطیلی تمام اماکن عمومی را تا پنج می تمدید کرد. تاکنون از شهروندان پایتخت خواسته شده بود که تا اول می در خانه های خود بمانند.

به گزارش مهر، در آمریکا موقعیت هنوز وخیم اعلام نشده است اما همچنان نگران کننده است.

اوباما: هیچ دلیلی برای بستن مرزها با مکزیک وجود ندارد

پنتاگون نیز سرایت یک تفنگدار دریایی در جنوب کالیفرنیا را تائید کرد. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز در این زمینه گفت: "آنفولانزای H1N1 نگران کننده است اما نباید منجر به ایجاد ترس و وحشت شود. هیچ دلیلی برای بستن مرزها با مکزیک وجود ندارد."

آماده شدن واکسن آنفلوآنزا در 100 روز آینده

همچنین به اعتقاد کمیسیون اروپا در این قاره تعداد دقیقی از مرگها برای آنفلوآنزای جدید وجود دارد. شورای وزیران بهداشت اروپا در اجلاسی که امروز (پنجشنبه) در لوگزامبورگ برگزار شد خاطرنشان کردند که در اروپا واکسن مقابله با این بیماری می تواند ظرف 100 روز آینده آماده شود.

شایان ذکر است که اتحادیه اروپا به جای عبارت "آنفلوآنزای خوکی" از "آنفلوآنزای جدید" استفاده می کند.تاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.