اخبار,اخبار فرهنگی, شاهکار هنری پرفروش سال 2013 دنیا را بشناسید

اخبار فرهنگی- 10 شاهکار هنری پرفروش سال 2013 دنیا را بشناسید + تصاویر

با پایان سال 2013 میلادی‌، فهرست 10 شاهکار هنری پرفروش به همراه رکوردهایی که از فروش کلی این اجناس در حراجی‌ها به ثبت رسیده منتشر شده است. فرانسیس بیکن، اندی وارهول، جف کونز، پیکاسو و... در صدر...

وب‌سایت «بلومبرگ» گزارشی از 10 اثر هنری که در سال 2013 به بالاترین قیمت خریداری شدند را منتشر کرده است.

با پایان سال 2013 میلادی‌، فهرست 10 شاهکار هنری پرفروش به همراه رکوردهایی که از فروش کلی این اجناس در حراجی‌ها به ثبت رسیده منتشر شده است.

 

اخبار,اخبار فرهنگی, شاهکار هنری پرفروش سال 2013 دنیا را بشناسید

 فرانسیس بیکن


«فرانسیس بیکن» صدرنشین فهرست گرانقیمت‌ترین نقاشی‌های سال 2013 است و نام «اندی وارهول»، هنرمند سرشناس آمریکایی دوبار در این رده‌بندی به چشم می‌خورد. «جف کونز» هم عنوان پرفروش‌ترین هنرمند در قید حیات جهان را کسب کرد. اکثر این آثار متعلق به سال 1950 به بعد هستند.

گرانقیمت‌ترین آثار هنری سال 2013 میلادی به ترتیب عبارتند از:
1) تابلوی «اتود سه‌پاره لوسین فروید» کاری از «فرانسیس بیکن» است که با فروش 142 میلیون و 400 هزار دلاری، عنوان گرانترین اثر هنری که تاکنون به فروش رسیده است را به دست آورد. شاهکار جنجالی بیکن در ماه نوامبر در شعبه‌ی نیویورک «کریستی» چوب حراج خورد. پیش از این، عنوان گرانترین نقاشی جهان متعلق به تابلوی معروف «جیغ» شاهکار ماندگار «ادوارد مونش» بود که در ماه می 2012 به قیمت 119 میلیون و 900 هزار دلار خریداری شد.

 

اخبار,اخبار فرهنگی, شاهکار هنری پرفروش سال 2013 دنیا را بشناسید

 رویای صورتی


2) «تصادف ماشین نقره‌ای» اثری از «اندی وارهول» رتبه دوم را در این رده‌بندی به خود اختصاص داده است. این تابلو روز 13 نوامبر به قیمت 105 میلیون و 400 هزار دلار در «ساتبی» نیویورک به فروش رسید. رکورد پیشین نقاشی‌های وارهول متعلق به «تصادف ماشین سبز» بود که سال 2007 به قیمت 71 میلیون و 700 هزار دلار چوب حراج خورد.

3) «ایزاک وولف»، الماس‌تراش معروف نیویورکی با الماس صورتی رنگ 83 قیراطی خود در رده‌ی سوم این جدول قرار گرفت. «ساتبی» ژنو این جواهر را به قیمت 83 میلیون و 200 هزار دلار به فروش رساند. این الماس که «ستاره‌ی صورتی» و «رویای صورتی‌رنگ» نام گرفته، بزرگترین قطعه سنگ تراش‌خورده و بی‌نقص است که در موسسه گوهرشناسی آمریکا به ثبت رسیده است.

4) «جف کونز»، مجسمه‌ساز 58 ساله با «سگ بادکنکی(نارنجی)» در «کریستی» نیویورک عنوان پرفروش‌ترین هنرمند در قید حیات جهان را از آن خود کرد. مجسمه‌ی او در دوازدهم نوامبر به قیمت 58 میلیون و 400 هزار دلار به فروش رسید. این در حالی است که ارزش این اثر هنری بین 35 تا 55 میلیون دلار پیش‌بینی شده بود.

 

اخبار,اخبار فرهنگی, شاهکار هنری پرفروش سال 2013 دنیا را بشناسید

سگ بادکنکی

 

5) «نقاشی شماره 19» تابلوی سال 1948 «جکسون پولاک» است که به قیمت 58 میلیون و 360 هزار دلار چوب حراج خورد و پنجمین اثر هنری گرانقیمت سال 2013 لقب گرفت. در حالی که ارزش این کار بین 25 تا 35 میلیون دلار تخمین زده شده بود‌، «کریستی» آن را به این قیمت فوق‌العاده به فروش رساند. پولاک نقاش برجسته‌ی سبک اکسپرسیونیسم است که به خلق شاهکارهای آبستره شهرت دارد.

6) در رتبه ششم این فهرست باردیگر نام «اندی وارهول»، نقاش آمریکایی دیده می‌شود. تابلوی سال 1962 او از بطری کوکاکولا به فروشی 57 میلیون و 300 هزار دلاری در«کریستی» نیویورک رسید و نام خالقش را در این جدول سالانه حک کرد. البته ناگفته نماند که کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند این اثر به قیمت 60 میلیون دلار خریداری شود.

 

اخبار,اخبار فرهنگی, شاهکار هنری پرفروش سال 2013 دنیا را بشناسید

 زنی با کلاه گل‌دار

 

7) در حالیکه جای خالی نام «پابلو پیکاسو»، نقاش مشهور اسپانیولی سبک کوبیسم در این جدول به چشم می‌خورد،‌ «روی لیختنشتاین»، هنرمند بزرگ هم‌وطن او با تابلوی «زنی با کلاه گل‌دار» جای پای خود را در این رده‌بندی ثبت کرده است. این نقاشی که در سال 1963 کشیده شده، به قیمت 56 میلیون و 100 هزار دلار در شعبه نیویورک «کریستی» چوب حراج خورد.

8) تندیس برنزی «آلبرتو جیاکومتی» که با الهام از چهره‌ی برادرش «دیگو» خلق شده بود‌، به قیمت 50 میلیون دلار در «ساتبی» نیویورک به فروش رسید و در رتبه‌ هشتم فهرست گرانترین آثار هنری سال 2013 قرار گرفت. نسخه‌ دیگری از همین کار در می سال 2010 به قیمت 53 میلیون و 300 هزار دلار خریداری شد.

9) «ژان میشل باسکیت» با تابلویی که در سال 1982 خلق کرد، عنوان نهمین اثر هنری گرانقیمت سال 2013 را کسب کرد. ارزش این اثر هنری که از طریق تلفنی و به صورت گمنام خریداری شد، بین 25 تا 35 میلیون دلار تخمین زده شده بود، اما در حراجی‌ ماه می «کریستی» به قیمت 48 میلیون و 800 هزار دلار به فروش رسید. باسکیت با این که تنها 27 سال زندگی کرد، در طول عمر کوتاهش 800 نقاشی به تصویر کشید. فروش آثار او طی یک دهه‌ی گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است. در حال حاضر 15 درصد فروش حراجی‌های بین‌المللی آثار معاصر متعلق به این نقاش صاحب‌نام آمریکایی آفریقایی‌تبار است.

 

 اخبار,اخبار فرهنگی, شاهکار هنری پرفروش سال 2013 دنیا را بشناسید

مجسمه جیاکومتی


10) «مارک روتکو» و «نورمن راک‌ول» دو نقاش برجسته‌ای هستند که رتبه‌ دهم این رده‌بندی را با هم تقسیم کرده‌اند. «نقاشی شماره 11» و «دعای شکرگزاری» نام دو اثر از این هنرمندان است که هر یک به قیمت 46 میلیون و 100 هزار دلار خریداری شدند. نقاشی نارنجی‌رنگ روتکو از قیمت تخمینی 35 میلیون دلاری‌اش فراتر رفت و رکوردی را در حراجی ماه نوامبر «کریستی» برجای گذاشت. همین تابلو در سال 1992 به قیمت یک میلیون و 100 هزار دلار در «کریستی» چکش حراج خورده بود.

نقاشی «نورمن راک‌ول»، از سرشناس‌ترین چهره‌های هنری آمریکا هم به قیمت 46 میلیون و 100 هزار دلار در شعبه نیویورک «ساتبی» به فروش رسید، در حالی که ارزش آن 20 میلیون دلار پیش‌بینی می‌شد. رکورد پیشین آثار راک‌ول 15 میلیون و 400 هزار دلار بود که در سال 2006 در همین حراجی به دست آمد.

به گزارش بلومبرگ‌، در سال 2013 فروش کلی 10 اثر برتر این جدول به رقم 752 میلیون و 200 هزار دلار رسید و این به معنی افزایش 27 درصدی این آمار نسبت به سال 2012 است. حراجی بین‌المللی «کریستی» که از بزرگترین نام‌ها در این عرصه به حساب می‌آید‌، ماه نوامبر در عرض کمتر از سه ساعت 692 میلیون دلار درآمد کسب کرد و رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

به گفته‌ی یکی از مدیران این حراجی‌، اکثر خریداران ثروتمند از چین‌، روسیه و منطقه خاورمیانه بوده‌اند.

 اخبار,اخبار فرهنگی, شاهکار هنری پرفروش سال 2013 دنیا را بشناسید

دعای شکرگذاری

 

نتایج این ررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد، فروش آثار امپرسیونیستی، مدرن‌، پس از جنگ و معاصر در شعبه‌های لندن و نیویورک حراجی «کریستی» و «ساتبی» به سه میلیارد و 900 میلیون دلار رسیده است، این در حالی است که این رقم در سال پیش از آن سه میلیارد و 800 میلیون بوده است.

اخبار فرهنگی - ایسناتاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.