وحشت و نگرانی آمریکا از واکنش ایران، طرح رهاسازی پهپاد را به شکست کشاند

 

مقامات آمریکایی که قصد داشتند طرحی را برای نابودی یا رهاسازی پهپاد تحت کنترل ایران پیاده کنند، از بیم تبعات بدتر و پاسخ احتمالی ایران، از این عملیات صرف نظر کردند.

 

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی فاش کرد که آمریکایی ها در تلاش بوده اند عملیاتی مخفی را برای آزادسازی یا از بین بردن پهپاد تحت کنترل قرار گرفته توسط نیروهای ایرانی پیاده کنند، اما از بیم خطرات ناشی از درگیری بیشتر با ایران از این عملیات صرفنظر کرده اند.

در این طرح که ناخودآگاه یادآور عملیات طبس برای آزادسازی جاسوسان آمریکایی پس از تسخیر لانه جاسوسی این کشور در تهران توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) است، آمریکایی ها در نظر داشتند یک تیم مخفی را برای رهاسازی پهپاد به ایران اعزام کنند و یا اینکه از گروهی از مزدوران خود در داخل ایران برای رهاسازی پهپاد مزبور و یا نابودی آن استفاده نمایند.

همچنین طرح دیگر این بوده است که با یک حمله هوایی پهپاد مزبور نابود شود.

با تمام این طرح ریزی ها، مقامات آمریکایی سرانجام به این نتیجه رسیدند که این عملیات می تواند به واقعه ای بسیار بدتر از واقعه اول منجر شده و لذا از کل آن صرفنظر کردند. صرفنظر از این عملیات به نوعی به منزله پذیرش شکست از سوی مقامات آمریکایی محسوب می شود.

به گفته این مقام آمریکایی با ورود نیروهای آمریکایی به ایران، ایران می توانست آمریکا را به تجاوز به کشور خود متهم کند.

مقامات آمریکایی در حالی همچنان از تایید کنترل یا سرنگونی این پهپاد توسط ایران طفره می روند که از ابتدای وقوع حادثه، مواضع متناقضی را اتخاذ کرده اند. آنها که بدوا می گفتند این پهپاد در افغانستان مفقود شده است، اکنون تایید کرده اند که مشغول عملیات شناسایی تحت نظر سیا بر فراز ایران بوده است اما دقیقا نوع عملیات را مشخص نمی کنند.

رسانه های آمریکایی از دسترسی ایران به تکنولوژی این پهپاد ابراز نگرانی جدی کرده اند.

پهپاد مزبور که به خاک کشورمان تجاوز کرده بود به وسیله واحدهای جنگ الکترونیک ایرانی از کنترل نیروهای آمریکایی خارج شد و با کمترین خسارت ممکن در اختیار نیروهای خودی قرار گرفت.

تحلیلگران، کنترل این پهپاد را نشانه توان بالای ایران در جنگ الکترونیکی و آسیب پذیری جنگنده های آمریکایی در برابر پدافند هوایی کشورمان دانسته اند.

علاوه بر آن بسیاری از رسانه های غربی از جمله بی بی سی نیز دست یابی به این پهپاد را موفقیتی بزرگ برای ایران قلمداد کرده اند.

در عین حال تلاش برای رهاسازی یا نابودی پهپاد مزبور بیانگر اهمیت آن برای نیروهای آمریکایی است..../خبرگزارى فارستاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.