اخبار,اخبار بین الملل ,نخست وزیری رجب طیب اردوغان

 

اخبار بین الملل - جانشینان اردوغان چه کسانی هستند

با پایان یافتن سومین دوره از نخست وزیری رجب طیب اردوغان در سال 2015 این سوال پدید آمده است که چه کسی جانشین وی خواهد شد.

 سومین دوره از نخست وزیری رجب طیب اردوغان در سال 2015 به پایان می رسد و طبق قوانین داخلی حزب عدالت و توسعه او دیگر نمی تواند این پست را تصدی کند.

قوانین داخلی این حزب می گوید اعضای این حزب نمی توانند بیش از سه بار در انتخابات پارلمانی و سمت نخست وزیری شرکت کننداز همین رو اردوغان دو راه در پیش دارد یا اینکه دست به اصلاحاتی در قوانین داخلی حزب عدالت و توسعه بزند تا در صورت پیروزی مجدد حزبش در انتخابات سراسری این کشور بتواند برای چهارمین بار پست نخست وزیری را تصدی کند و یا اینکه این پست را به افراد دیگر این حزب واگذار کرده و خود جامه ریاست جمهوری به تن کند.

همین موضوع سبب شده است تا تحلیلگران احتمال حرکت اردوغان به سمت پست ریاست جمهوری در ترکیه را بیشتر از تلاش برای اصلاح قوانین داخلی حزب عدالت و توسعه بدانند.

اما فارغ از اینکه اردوغان رئیس جمهور ترکیه می شود یا نه این سوال مطرح است که چه کسانی شانس بیشتری برای تصدی پست نخست وزیری ترکیه در صورت پیروزی مجدد حزب عدالت و توسعه خواهند داشت؟

روزنامه القدس العربی چاپ لندن به این سوال پاسخ داده است و با ارائه تحلیلی درباره علاقمندی اردوغان به پست رئیس جمهوری در ترکیه پیش بینی کرده است که عبدالله گل بهترین گزینه برای این سمت خواهد بود.

این روزنامه با استناد به برخی منابع نزدیک به حزب عدالت و توسعه نوشته است آنها اکنون به دنبال برخی اسامی برای احراز سمت نخست وزیری ترکیه بعد از استعفای اردوغان از این سمت هستند.

در این خصوص اسامی سه نفر یعنی عبد الله گل رئیس جمهوری کنونی ،‌احمد داوود اغلو وزیر امورخارجه و علی باباجان معاون نخست وزیری بیش از دیگران مطرح است.

این روزنامه همچنین پیش بینی کرده است که احتمال رئیس جمهور شدن اردوغان با توجه به پیروزی چشمگیر حزب او در انتخابات شهرداری ها روز به روز بیشتر می شود.
اخبار بین الملل - خبرآنلاین

 تاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.