دبیر بیست و هشتمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوان گفت: جشنواره فیلم کودک امسال تنها با 4 میلیارد تومان بودجه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ مهدی مسعودشاهی در نشست خبری بیست و هشتمین جشنواره کودک و نوجوان که قرار است مهرماه در اصفهان برگزار شود افزود: قرار است امسال طرح از جشنواره تا جشنواره را داشته باشیم.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوان گفت: در پایان همه جشنواره همواره شاهد هستیم که مراسم اختتامیه‌ای گرفته می‌شود، اما برای جشنواره امسال برنامه‌ای با عنوان مدیریت سینمای کودک تحت کارگروهی تخصصی تشکیل می‌شود تا جشنواره از این پس متاثر از برنامه‌های این کارگروه‌ها عمل کند ضمن اینکه در آن به برنامه‌های تولید، اکران و عرضه هم توجه شود.

وی با اشاره به بخش جنبی جشنواره فیلم کودک افزود: بخش جنبی بخشی است که در آن تلاش شده است تا دست اندرکاران برنامه‌هایی را طراحی کنند که باعث رشد سینمای کودک شود و از برنامه‌هایی که باعث جلوگیری از جذابیت‌های فیلم می‌شود جلوگیری کرد.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوان با بیان اینکه امروز در همه ابعاد فناوری تحول ایجاد شده است گفت: ابزاری که امروز در اختیار کودکان قرار گرفته است متناسب با کودکان نیست و لازم است تا نگاهی مدیریتی به استفاده از آن‌ها در بین کودکان داشته باشیم تا در رشد و خلاقیت کودکان استفاده کنیم.

مسعودشاهی افزود: دنیا این ابزار را در سلطه فرهنگی برای نسل جوان استفاده می‌کند، بنابراین ما باید ظرفیت فیلمسازی‌مان را مبتنی بر این علوم تغییر دهیم زیرا در بخش‌های دیگر تاثیر این علوم را در بهتر شدن زندگی و تکنولوژی می‌بینیم اما در بخش‌های فرهنگی کمتر به آن توجه شده است.

وی ادامه داد: قطعا از طریق سینما می‌توانیم چگونگی استفاده از فرهنگ را به کودکان انتقال دهیم.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوان با بیان اینکه اولویت امسال ما در تولید فیلم‌هایی برای کودکان است گفت: هدف از این برنامه جذابیت بیشتر برای کودکان است.
مسعود شاهی افزود: باید برنامه‌ریزی تحت عنوان مدیریت متمرکز در دراز مدت داشته باشیم تا آسیب‌ها در این بخش کمتر شود به همین دلیل برای جشنواره فیلم کودک امسال بخش فرابخشی نیز طراحی شده است.

وی با بیان اینکه جذابیت‌های سالن‌های سینما برای بخش کودک کم و مناسب کودکان نیست گفت: شاید با همکاری نهاد‌های دیگر بتوانیم بعضی سالن‌ها را مخصوص کودکان آماده کنیم تا بخش خصوصی هم بتواند فیلم‌هایی را مخصوص کودکان اکران کند.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دلایل گیشه ضعیف فیلم‌های کودک نامناسب بودن سالن‌ها و سانس‌ها است افزود: سینمای کودک که همه ظرفیت‌ها را می‌تواند متحول کند بنابراین باید به آن توجه جدی شود.

مسعود شاهی ادامه داد: باید برای مدیریت سینمای کودک اهمیت بیشتری قائل باشیم و در همفکری‌ها از اشخاص عالم و دانشمند بهره‌مند شویم تا بتوانیم در سال‌های آینده از سینمای کودک دفاع کنیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره بخش جنبی گفت: در بخش جنبی کارگاه قصه‌نویسی برگزار می‌شود که یک کارگاه برای خود قصه نویسان و کارگاهی نیز برای کودکان علاقه‌مند برگزار خواهد شد.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوان افزود: یک مسابقه فیلمنامه‌نویسی توسط استانداری اصفهان با موضوع شهر اصفهان برگزار می‌شود که قرار است تعدادی فیلم کوتاه بر اساس آن فیلمنامه‌ها ساخته شود، همچنین کارگاه‌های تولید انیمیشن، آشنایی با موبایل و دوربین عکاسی برای کودکان و والدین برگزار می‌شود.

مسعود شاهی درباره تعداد روزهای برگزاری جشنواره گفت: ما امسال برنامه مفصلی داشتیم اما متاسفانه به دلیل آنکه از 16 شهریور الی دوم مهرماه جشنواره دیگری در اصفهان برگزار می‌شود برای جلوگیری از همپوشانی جشنواره کودک را 11 الی 14 مهرماه برگزار می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه فیلم‌های امسال چند درصد تولید خود فارابی است افزود: ما امسال هیچ فیلمی را سفارش ندادیم و همه فیلم‌ها آثاری بود که خود فیلمسازان ساخته‌اند و متقاضی شرکت هستند؛ ما فقط در 12 فیلم مشارکت داشتیم که این مشارکت نیز در هر فیلم زیر 50 درصد بوده است.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوان درباره بخش بین الملل نیز گفت: امسال فیلم‌های خوبی به این بخش رسیده و میهمانان خوبی قرار است در جشنواره حضور پیدا کنند.

وی درباره جوایز نیز گفت: جوایز جشنواره با هدف تقدیر از هنرمندان و ایجاد شور و نشاط در بین هنرمندان و کودکان داده می‌شود.

تاريخ : | | نویسنده : ispet |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.